2434/​147

Kinesiske bakke af porcelæn, dekoreret i farver med historisk figursceneri, sider hævet og dekoreret med blå meander bort. Med underbakke af træ. 19. årh. L. 33 cm. B. 21,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle glasurafslag. Bakke af træ med revner og ridser.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1155339 4.000 DKK
295626 3.800 DKK
1113572 3.600 DKK
1053828 3.400 DKK
820855 3.200 DKK
313670 3.000 DKK