Foto endnu ikke klar
884/156
Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående muse i klassiske gevandter, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 43. B. 38. D. 15.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag