1350/71
Dansk guldaldermaler, 19. årh.
Portræt af “Ludv. Smiths Søster”. Usigneret. Bly på papir monteret på malepap. Lysmål 24×20.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 9. december 2013
Vurdering
Hammerslag