2027/​768

Anni Jeppesen (f. København 1922, Odense,1950-)

Fire skåle af fajance, dekorerede i okkergul og hvid glasur, i siderne greb. Sign. monogram. Aluminia og Royal Copenhagn, nr. 3147. H. 15. Diam. uden greb 23. (4)

Hvid skål 2. sortering med krakeleringer. Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK