922/​109

Harald Slott-Møller (f. København 1864, d. sst. 1937)

Parti fra Canal Grande i Venedig med udsigt til San Giorgio Maggiore. 1910. Sign. Harald Slott-Møller. Olie på lærred. 48×81.

Antageligt udstillet: Charlottenborg, “Slott-Møller Udstilling”, oktober 1917, nr. 99 med titlen “Studie fra Venezia, San Georgio maggiore ved Canale grande”, her dateret 1910.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?