1821/23
Fransk maler, ca. 1900
Landskab med ridende soldater hjemme i lejren. Usigneret. Olie på træ. 19×26,5.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag