2021/2019
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster de Ville. Automatisk værk med dato. Lys urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Rem af sort flettet materiale. Urets diam. ca. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med kraftige brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas. Glas med mindre revner. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 20. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud