2424/30
Barok ildkike af patineret messing, oktogonal form, dekoreret med gennembrudt ornamentik. 18. årh. H. 17. Diam. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud