2148/323
Et par kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med guder omgivet af tjenere i en have. 20. årh. H. 28. (2)
Den ene boret til ledningudtag. Mindre afskalninger på bemaling. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag