2148/​323

Et par kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i farver med guder omgivet af tjenere i en have. 20. årh. H. 28. (2)

Den ene boret til ledningudtag. Mindre afskalninger på bemaling. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK