2437/960
Italiensk design
Par bordlamper af forgyldt keramik, dekoreret med geometriske mønstre i relief, skærme beklædt med orange stof. 1970'erne. H. 50 eksl. fatning. (2)
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag