2131/641
Dansk møbeldesign
Skrivepult af kirsebær med skriveklap og skuffe. Top og opklappelig skriveklap med ilagt rødbrunt skind. 1970–80'erne. H. 115. B. 62,5. D. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud