2049/333
Kinesisk røgelseskar af bronze med gold splashes. Vægt ca. 334 gr. Mærket Yu Tang Qing Wan. 18.-19. årh. H. ved hank 5,5. Diam. ved kantrand 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag