Mogens Møller (f. København 1934, d. 2021)
“Tegn”, 1974. Usign. Metal på sokkel af bemalet træ. H. 126. B. 43. D. 11.
Litteratur: “Fotografier af dansk billedkunst: Mogens Møller”, Kunsthistorisk Billedarkiv, Danmarks Kunstbibliotek, DAK-281–007. Proveniens: Stalke Galleri, Kirke Sonnerup.
God original stand. Enkelte alderstegn i form af lettere slidtage samt mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 1. december 2020