1409/732
V. Holmstrup, Erik Sjødahl Andersen
Flødekande og sukkerskål af hammerslået sterlingsølv, indvendigt forgyldt. Stemplet V. Holmstrup og Sjødahl A., 1 02 5 og 1 02 4. Samlet vægt 284 gr. H. hhv. 5. og 7,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud