Rusland, 19. årh.s slutning
Russisk primekrone af forgyldt bronze med turkis opalineglas, ni lysarme i to etager, behængt med prismer. 19. årh.s slutning. H. 98. Diam. 68.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russia@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst, 29. november 2019