Ubekendt fotograf: Signeret farvefotografi (fotomontage) af USAs 46. præsident, Joseph Robinette “Joe” Biden, Jr. (f. 1942). Af JB dateret “8.20.19” (20. august 2019). Fotomål 25×20. Rammemål 43×33.
“For uden sammenhold er der ingen fred, kun bitterhed og vrede. Intet fremskridt, kun udmattende raseri. Ingen nation, kun en tilstand af kaos ... dette er vores skæbnestund og vores udfordring ... sammenhold er vejen frem.”
Joe Biden, den 20. januar 2021
Intet at bemærke. Dette er et originalt farvefotografi (fotomontage) med den amerikanske præsident Joseph Robinette “Joe” Biden, Jr.'s autentiske signatur. Ægthedscertifikat fra JSA medfølger. JSA er en af verdens mest anerkendte autoriteter indenfor valuering og ægthedsbedømmelse af signaturer.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
40 bud