2426/​271

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med de udødelige guder. Sign. Cai Wenhua. 20. årh. Lysmål 32,5×53.

Ramme med mindre mærker samt afslag på liste ved øverste kant. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

139375 (Autobud) 850 DKK
1126799 800 DKK
139375 650 DKK
65005 (Autobud) 600 DKK
139375 600 DKK
65005 550 DKK
139375 (Autobud) 500 DKK
65005 480 DKK
139375 360 DKK