2426/271
Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med de udødelige guder. Sign. Cai Wenhua. 20. årh. Lysmål 32,5×53.
Ramme med mindre mærker samt afslag på liste ved øverste kant. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Vurdering
Hammerslag
139375 (Autobud) | ||
1126799 | ||
139375 | ||
65005 (Autobud) | ||
139375 | ||
65005 | ||
139375 (Autobud) | ||
65005 | ||
139375 |