2445/​121

Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)

Stående rygvendt model. Sign. Jul. Paulsen. Olie på lærred. 66×54.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 475, 1985 nr. 339.

Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

22 bud

853141 (Autobud) 5.500 DKK
977186 5.000 DKK
853141 (Autobud) 4.800 DKK
977186 4.600 DKK
853141 (Autobud) 4.400 DKK
977186 4.200 DKK
853141 (Autobud) 4.000 DKK
977186 3.800 DKK
853141 (Autobud) 3.600 DKK
977186 3.400 DKK
853141 (Autobud) 3.200 DKK
977186 3.000 DKK
853141 (Autobud) 2.900 DKK
977186 2.800 DKK
853141 (Autobud) 2.700 DKK
977186 2.600 DKK
853141 (Autobud) 2.500 DKK
977186 2.400 DKK
853141 2.300 DKK
977186 2.200 DKK
952825 2.100 DKK
804120 2.000 DKK