2437/​289

Kinesisk famille rose skål og fire fade af porcelæn, dekorerede i farver med blomster og guirlander. 18. årh. Skål H. 9,5. Diam. 22. Fade Diam. 26–28. (5)

Mindre kanthak. Tre fad samt skål med revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?