1847/​12

Dansk eller Nordtysk Rococo spejl i ramme af udskåret og forgyldt træ, rigt dekoreret med frugter, rocailler og bladværk. Ca. 1760. H. 126. B. 68.

Brugsslitage. Mindre afslag. Senere spejlfelt og bagbeklædning.

Ældre malerier og møbler, 19. november 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag