2439/1716
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et sæt på tre skabe samt sokler af massiv elm. Inevndigt med utdræk. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./W. 76. D. 36. Sokkel: 5. (6)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
To nøgler medfølger.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Boret hul i hylde.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
21 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|