2445/550
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Fire bogkasser med to tilhørende sokler af massiv fyr. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Maling rester på kanter.
Vurdering
937419 |