To skomagerskilte, det ene i form af støvle af bemalet træ, det andet væghængt i ramme af brunmalet træ, med tekst “Skotøjsreparation, perfekt, Ingv. Petersen”. 19.-20. årh. Støvle H. 60. Væghængt skilt H. 173. B. 60. (2)
Støvle med mindre revner i træet, nyere maling. Skilt med delvis nyere bagbeklædning. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
19 bud