Gun Gordillo (f. Lund 1945)
“Rosso”, 1991. Sign. og dateret på bagsiden. Relief i bly, bemalet træ og neonrør. 70×70×10.
Litteratur: Nick Wadley “Gun Gordillo. Tegninger i relief”, Engletryk, København, 1992 s. 32.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020