1920/568
Janne Räisänen (f. Pudasjärvi, Finland 1971)
“Nukkuva Runeberg”, 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 56×34. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Bo Bjerggaard, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne kunst og design, 14. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud