2004/860
John Rørvig (f. Danmark 1920, d. 2006)
Sæt på tre cirkulære skåle af sterlingsølv med punslet overflade. Udført og stemplet hos John Rørvig, Sterling 925S. Samlet vægt 422 g. H. 3,5–4,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag