2004/​860

John Rørvig (f. Danmark 1920, d. 2006)

Sæt på tre cirkulære skåle af sterlingsølv med punslet overflade. Udført og stemplet hos John Rørvig, Sterling 925S. Samlet vægt 422 g. H. 3,5–4,5. (3)

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK