2004/​860 John Rørvig: Sæt på tre cirkulære skåle af sterlingsølv med punslet overflade. Samlet vægt 422 g. H. 3,5–4,5. (3)

Be­skriv­el­se

Sæt på tre cirkulære skåle af sterlingsølv med punslet overflade. Udført og stemplet hos John Rørvig, Sterling 925S. Samlet vægt 422 g. H. 3,5–4,5. (3)

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Kunstner

John Rørvig (f. Danmark 1920, d. 2006)

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

2.600 kr.

(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.