2045/559
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
LIlle bordskål af stentøj dekoreret med celadonglasur. Sign. alev, 22005. Kgl. P. Udført 1965. H. 7,6. Diam. 13.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud