2403/270
Fransk burformet prismekrone med stel af forgyldt metal behængt med prismer. Louis XV form, 19. årh.s slutning. H. 75. Diam. 45.
Er meget beskidt og støvet. Trænger kraftig til at blive gjort rent. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. januar 2024
Vurdering
Hammerslag