1706/1700
Diverse hollandske fliser af fajance, dekorerede i blå og mangan med vaser, blomster og ornamentik, én med figursceneri. 19. årh. 13×13. (64)
Flere fliser med kanthak, krakeleringer og misfarvninger.
Varia, 9. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud