Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)
“L'été à Paris”. Sign. Nejad 59; sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60×73.
Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019