12044/200
Søren Hansen
Canada armstol af poleret bøgetræ. Bunden stemplet FH. Udført hos Fritz Hansen. H. 79. B. 64.
Alm. brugsspor. Skal limes flere steder i ryggen.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag