12044/​200

Søren Hansen

Canada armstol af poleret bøgetræ. Bunden stemplet FH. Udført hos Fritz Hansen. H. 79. B. 64.

Alm. brugsspor. Skal limes flere steder i ryggen.

Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag