Foto endnu ikke klar
893/32
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Solopgang over et blikstille hav med talrige sejlskibe. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 88×126.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag