2119/1045
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Pendel med lameller af syreskåret messing. Udført og mærket hos Holm Sørensen & Pedersen. Diam. 45.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt