1831/45
Konstantin Egorovich Makovsky, efter, 20. årh.s slutning
“Bryllupsforberedelser”. Betegnet verso V. Larina. Olie på lærred. 71×101.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag