1421/663
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
“Hun duede ikke”, scene fra H. C. Andersen. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 41×30,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Moderne kunst og design, 20. maj 2014
Vurdering
Hammerslag