2232/9009
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Parti fra Fyns Hoved. Sign. monogram 1904. Pen og vandfarve på papir. Lysmål 40,5×58,5.
Smuds mellem glas og passepartout. Monteret i passepartout. Let gulnet og med enkelte pletter. Undersøgt i rammen.
Kunst på papir, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud