2448/600
Dansk snedkermester
Kuffertstand med stel af mahogni. Sæde og ryg med stroppet af kernelæder, samt messing beslag. Udført 1940érne.
Proveniens Acton Bjørn.
En kuffert medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Fyldning/restaureret på et hjørne.
Vurdering