2448/​600

Dansk snedkermester

Kuffertstand med stel af mahogni. Sæde og ryg med stroppet af kernelæder, samt messing beslag. Udført 1940érne.

Proveniens Acton Bjørn.

En kuffert medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Fyldning/restaureret på et hjørne.

I Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?