2448/​600

Dansk snedkermester

Kuffertstand med stel af mahogni. Sæde og ryg med stroppet af kernelæder, samt messing beslag. Kuffert og weekendtaske medfølger. Udført 1940érne. (3)

Kuffert og taske proveniens Acton Bjørn.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Fyldning/restaureret på et hjørne.

I Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?