2312/7060
En samling på tre Ere Ibeji, udskåret patineret træ og glasperler. Yoruba, Nigeria. H. 23–27. (3)
Proveniens: Indsamlet under udstationering i Ghana og Nigeria i 1950erne og 60erne.
Revner, afslag og tørre overflader.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
11 bud