2023/3
Martin Brothers whiskey flaske af glaseret stentøj, sign. 4–1899, Martin Brth, London Southhall, dansk forgyldt sterling sølv tud mærket Michelsen 1899. H. 25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag