2034/60
Fire paneler af nøddetræ, rigt udskåret med fugle blomster og bladværk. 18. årh. H. 55–65. B. 46. (4)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag