1950/662
Antonio Citterio (f. Italien 1950)
“Carlotta”. To foldeskamler med stel af stål, udspændt i sæder med sort skind. Udført og mærket hos Flexform. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let højdeforskel.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag