1950/​662

Antonio Citterio (f. Italien 1950)

“Carlotta”. To foldeskamler med stel af stål, udspændt i sæder med sort skind. Udført og mærket hos Flexform. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let højdeforskel.

Moderne kunst og design, 10. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag