2139/876
Kai Kristiansen (f. 1929)
Tre kube formede borde af palisander, herunder sofabord, magasinholder med ophæng af ruskind og bord med blomsterkasse af zink. Udført hos Aksel Kjersgaard. H./B./L. 44,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud