2426/232
En samling kinesiske hårnåle af metal, heraf to forgyldte med isatte røde glasflusser. Derudover en hårkam samt signet af jern. 19–20. årh. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag