2131/584
Harald Giersing (f. København 1881, d. sst. 1927)
Komposition. Usign. Stemplet på bagsiden “Harald Giersing mindeudstilling 1927”. Pen på papir. Bladstørrelse 34×25.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet, samt enkelte misfarvninger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag