2440/​510

Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)

“Hvid konkylie”. Serveringsfad af porcelæn med transparent glasur. Stemplet monogram, 14191. Kgl. P. H. 5,5. B. 30,5. L. 39.

Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

15 bud

138908 9.500 DKK
945943 9.000 DKK
138908 8.500 DKK
945943 (Autobud) 8.000 DKK
138908 7.500 DKK
945943 7.000 DKK
886924 6.500 DKK
945943 (Autobud) 6.000 DKK
886924 6.000 DKK
945943 (Autobud) 5.500 DKK
886924 5.000 DKK
945943 (Autobud) 3.600 DKK
886924 3.400 DKK
945943 3.200 DKK
1099997 3.000 DKK