2440/510
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
“Hvid konkylie”. Serveringsfad af porcelæn med transparent glasur. Stemplet monogram, 14191. Kgl. P. H. 5,5. B. 30,5. L. 39.
Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
15 bud
138908 | ||
945943 | ||
138908 | ||
945943 (Autobud) | ||
138908 | ||
945943 | ||
886924 | ||
945943 (Autobud) | ||
886924 | ||
945943 (Autobud) | ||
886924 | ||
945943 (Autobud) | ||
886924 | ||
945943 | ||
1099997 |