2121/861
Mogens Gissel (f. Odder 1941, d. 2022)
Landskabsabstraktion. Sign. MG 95 samt på bagsiden. Olie på krydsfinér. 28×48. Uindrammet.
Mindre afskalning.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag